1. Home
  2. Επικαιρότητα
  3. ΕΟΔΥ – Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test την Παρασκευή, 12 Νοεμβρίου
ΕΟΔΥ – Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test την Παρασκευή, 12 Νοεμβρίου

ΕΟΔΥ – Πού θα γίνονται δωρεάν rapid test την Παρασκευή, 12 Νοεμβρίου

0

Ο ΕΟΔΥ ανακοίνωσε ότι τα συνεργεία του θα βρίσκονται σε 180 σημεία σε όλη τη χώρα έτσι ώστε να πραγματοποιούν δωρεάν rapid test την Παρασκευή 12 Νοεμβρίου.

Στην ανακοίνωσή του ο ΕΟΔΥ σημειώνει ότι: «Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet.

Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο».

Αναλυτικά τα σημεία για rapid test

  • Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
  • Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  • Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
  • Δ. Διονύσου, Πολιτιστικό κέντρο Άνοιξης, Κανάρη 3, 09:00 -15:00
  • Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  • Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  • Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
  • Δ. Βύρωνα, Καραολή & Δημητρίου, Δημαρχείο, 09:00-15:00
  • Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
  • Δ. Πυλαίας, ΚΑΠΗ Πανοράματος, Αγ. Γεωργίου 4, 09:30 – 15:00.
  • Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  • Δ. Κορδελιού-Ευόσμου, ισόγειο δημαρχείου Ευόσμου, Π. Μελά 24, 09:30-15:00
  • Δ. Δέλτα, ΚΑΠΗ, Κύμινα, 09:00-14:30
  • Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00.
  • Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
  • Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
  • Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  • Τριανδρία, 14ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  • Χαριλάου, 6ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  • Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλαιά Λαχαναγορά, 08:30 – 13:30
  • Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Κοινοτικό Κατάστημα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 10:00
  • Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, Σπυρίδωνος 31, 08:30-14:30
  • Αιτωλοακαρνανία, κοινοτικό κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη,Ναύπακτος, 09:00-14:00
  • Άνδρος, Χώρα ΚΥ 09:00-17:00
  • Άνδρος, Περιφέρεια Μπατσίου 10:00-16:00
  • Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  • Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  • Αργολίδα, πλατεία Κρανιδίου,
  • Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  • Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
  • Αρκαδία, Καμάρι (πλατεία), 10:00-13:00
  • Αρκαδία, Καλλιάνι (πλατεία), 10:00-11:00
  • Αρκαδία, Τρόπαια (πλατεία), 11:30-13:00
  • Αρκαδία, Λαγκάδια (πλατεία), 13:30-14:30
  • Αρκαδία, Δημητσάνα (πλατεία), 15:00-16:30
  • Άρτα, Κέντρο Υγείας Άρτας (ISO BOX), 09:00-15:00
  • Άρτα, Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  • Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, Κλεισούρας 1, 09:00-15:00
  • Αχαΐα, Πάτρα, Πλησίον σούπερ μάρκετ Σκλαβενίτη (πρώην Carrefour), Περιβόλα Πατρών, 09:00-14:30
  • Βοιωτία,Κέντρο Υγείας Θήβας,09.00-15.00
  • Βοιωτία,Παλιό Δημαρχείο Λιβαδειάς,09.00-14.00
  • Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  • Γρεβενά, Δημαρχείο Γρεβενών, 08:30-15:00
  • Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  • Δράμα, Κοινότητα Νικοτσάρας, 09:30- 12:30
  • Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30
  • Έβρος, Νομαρχείο, Σουλίου 2, 09:00-14:00
  • Έβρος, Κοινότητα Λαβάρων Δήμου Σουφλίου, 09:30-13:30
  • Έβρος, Κέντρο Υγείας Σουφλίου, 09:30-13:30
  • Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
  • Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  • Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ , 08:00 – 14:00
  • Εύβοια, Χαλκίδα, Παλαιά Γέφυρα Χαλκίδας , 09:00 – 15:00
  • Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  • Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
  • Ζάκυνθος, Κυψέλη, 09:00-10:30
  • Ζάκυνθος, Πλατεία Σολωμού, 11:00-13:00
  • Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  • Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο Αμαλιάδας, Ερμού 20, 09:00-14:30
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, 09:00-15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  • Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, ISOBOX – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
  • Ηράκλειο, Κλειστό γήπεδο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 08:00-10:00
  • Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
  • Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:30
  • Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:30-13:30
  • Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 14:00-15:00
  • Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 09:00-10:00
  • Ηράκλειο, Άνω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 11:00-12:30
  • Ηράκλειο, Κάτω Πουλιά, Δ. Μινώα Πεδιάδας, 12:30-13:30
  • Ηράκλειο, Γάζι, Δ. Μαλεβιζίου, 12:00-16:00
  • Θάσος, Κ.Υ Πρίνου, 08:00-14:00
  • Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικο Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  • Θεσπρωτία, Δημαρχείο Συβότων, 10:00-14:00
  • Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  • Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου 9:00 – 16:00
  • Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, Ιωάννινα, 09:00-17:00
  • Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  • Ιωάννινα, Νέα Μουσιωτίτσα, Αγροτικό Ιατρείο, 11:00 -13:00
  • Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  • Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00
  • Λέρος, Δημοτικό κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00
  • Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας(Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
  • Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου,08:00-14:00
  • Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 08:00-11:00
  • Καρδίτσα, T.K Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Δημαρχείο Μορφοβουνίου, 08:30-09:30
  • Καρδίτσα, T.K Μορφοβουνίου Δήμου Λίμνης Πλαστήρα, Πολιτιστικό Κέντρο Μορφοβουνίου, 09:30-11:00
  • Καρδίτσα, Τ.Κ Ανθοχωρίου Δήμου Μουζακίου, Κοινοτικό Γραφείο, 11:30-14:00
  • Καρδίτσα, Τ.Κ Κοσκινά Δήμου Παλαμά, Κοινοτικό Γραφείο, 11:00-14:00
  • Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  • Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
  • Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο Κερκυρας, 09:00-17:00
  • Κεφαλληνία, Αργοστόλι, πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-13:00
  • Κεφαλληνία, Ληξούρι, κλειστό γήπεδο, 14:00-18:00
  • Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00
  • Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30
  • Κιλκίς, Επτάλοφος, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:00
  • Κιλκίς, Αργυρούπολη, Πολιτιστκό Κέντρο, 12:00-14:00
  • Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:00-14:00
  • Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΟΥΣ 5Α, 08:15- 15:30
  • Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 8:30-13:00
  • Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δεδε Βλάση, 9:30-13:30
  • Κως, οδός υγείας, παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
  • Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 9:00- 16:00
  • Λακωνία, Δήμος Ευρώτα, Βλαχιώτη, Κτήριο δίπλα από τα ΚΕΠ, 9:30- 12:30
  • Λάρισα, Κεντρική Πλατεία / Μπροστά στο Δημαρχείο 8:00-15:30
  • Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ 8:00-15:30
  • Λάρισα, Δημοτικό Ωδείο / Αίθριο 8:00-15:30
  • Λάρισα, Πλατεία Αγιάς / Δίπλα από τα γραφεία του Κυνηγετικού Συλλόγου 9:00-15:00
  • Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων 9:00-12:00
  • Λάρισα, Σταυρός Φαρσάλων 12:30-15:00
  • Λάρισα, ΚΤΕΛ 8:00-15:30
  • Λάρισα, Εμπορικό Κέντρο Γαία / Αγχιάλου 4 8:00-15:30
  • Λάρισα, Κοινότητα Μάνδρας 9:00-12:00
  • Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00
  • Λασίθι, ISOBOX – Προαύλιος χώρος ΚΥ Νεάπολης, 09:00-17:00
  • Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-14:00
  • Λέσβος, Κέντρο Υγείας Μυτιλήνης, 08:30-15:45
  • Λέσβος, Αρχή Αγοράς Ερμού, 10:00-
  • Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
  • Λευκάδα, Δημαρχείο, Α. Σικελιανού & Ν. Σβορώνου, 11:00-12:00
  • Λήμνος, παλιό θυρωρείο Νοσοκομείου, Λήμνου, Μύρινας, Ηφαίστου 1, 08:45-14:45
  • Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
  • Μαγνησία, Πανθεσσαλικό Στάδιο Βόλου 08:00-14:00
  • Μαγνησία, Άνω Βόλος – ΤΟΜΥ Ιωλκού, Ιωλκού 408, 09:00-14:00
  • Μαγνησία, Αλμυρός, Αγ. Τρύφωνος 2 (έναντι Κ.Υγείας) 08:30-13:30
  • Μαγνησία, Βελεστίνο (έναντι γηπέδου) 11:30-13:30
  • Μεσσηνία, Καλαμάτα – Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
  • Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου, 09:30 – 14:30.
  • Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
  • Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
  • Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30
  • Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:30
  • Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 08:00-16:00
  • Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον, 08:00-16:00
  • Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:00-15:30
  • Πέλλα, Δημαρχείο Σκύδρας, Εθνικής Αντιστάσεως 20, 10:00-14:00
  • Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  • Πιερία, Λιτόχωρο, Αίθουσα Αγίου Νικολάου, 09:00-14:00
  • Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-14.00
  • Πρέβεζα, Κορωνόπουλο Δήμου Πάργας, 09.00-10.00
  • Πρέβεζα, Δημαρχείο Καναλακίου Δήμου Πάργας, 10.30-13.00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00
  • Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ. Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00
  • Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  • Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
  • Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  • Ρόδος, Πλατεία Παραδεισίου, 09.00-14.30
  • Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  • Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου, 08:00-14:00
  • Σάμος, Isobox Γ. Νοσοκομείου Σάμου, 08:30-14:00
  • Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  • Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00- 14:30
  • Σύρος, Ερμούπολη Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
  • Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00-17:00
  • Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-14:30
  • Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-12:00
  • Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ Τρικάλων, 09:30-15:30
  • Τρίκαλα, Πλατεία Πύλης, 08:00-10:00
  • Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  • Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-15:00
  • Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 10:30-15:00
  • Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Κάτω Τιθορέας, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 11:00-14:00
  • Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Ελάτειας, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, 11:00-14:00
  • Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  • Φλώρινα, Μελίτη, Πρώην Κοινοτικό Γραφείο Μελίτης, 08:00 – 13:30
  • Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας,08.00-14.00
  • Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  • Χαλκιδική, Πολύγυρος, Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου, 09:00-15:00
  • Χαλκιδική, Κασσάνδρα, ΕΠΑΛ Κασσάνδρας , 08:30-11:30
  • Χαλκιδική, Κασσάνδρα ΓΕΛ Κασσάνδρας, 11:30-14:00
  • Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
  • Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  • Χίος, Πλατεία Βουνακίου 09:00 -15:00